ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6205391
*
nr 620 5391
Spegel
Barock, Sköldpadd, (senare glas), höjd: 64
Utrop:
4.000 kr
Såld:
12.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 14:35:41
1
3.500 kr
25/1 14:54:27
1
ledande budet*
25/1 15:30:32
2
3.600 kr
25/1 15:32:09
3
3.800 kr
25/1 15:33:34
3
4.000 kr
25/1 15:33:47
1
justering av budtak
25/1 15:34:05
1
justering av budtak
25/1 15:36:13
1
justering av budtak
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock senare glas sköldpadd spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 620 5391
Spegel
Barock, Sköldpadd, (senare glas), höjd: 64
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 12.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 14:35:41 | 1 | 3.500 kr |
25/1 14:54:27 | 1 | ledande budet* |
25/1 15:30:32 | 2 | 3.600 kr |
25/1 15:32:09 | 3 | 3.800 kr |
25/1 15:33:34 | 3 | 4.000 kr |
25/1 15:33:47 | 1 | justering av budtak |
25/1 15:34:05 | 1 | justering av budtak |
25/1 15:36:13 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock senare glas sköldpadd spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27